O društvu
Zgodba Gorenjskega društva za cerebralno paralizose uradno začne z ustanovitvenim zborom 11.12.1976. Neuradno pa seveda že mnogo prej, saj so že leta 1972 gorenjski otroci s cerebralno paralizo prvič letovali skupaj s starši in terapevti na morju.
Januarja 1978 je društvo organiziralo prvi tečaj smučanja za otroke s cerebralno paralizo v Gorjah pri Bledu.
Konec leta 1979 je bila organizirana prva mobilna služba za strokovno pomoč na domu.
Dokumentacija društva priča o tem, kako so poleg znamenite šole za starše in šole smučanja tekli še plavalni tečaji, jahanje, šola računalništva, telovadba, plesni tečaj …
Že zelo zgodaj so v društvu organizirali tudi šolsko kolonijo, v katero so otroci odhajali brez spremstva staršev. Zaživela je ideja o fondu igrač, organizirali so likovno razstavo del otrok s cerebralno paralizo, izdajali glasilo društva, …
Gorenjsko društvo je bilo prvo tovrstno v Sloveniji in njegovi člani so v naslednjih letih s svojimi izkušnjami sodelovali pri ustanavljanju ostalih društev za cerebralno paralizo po Sloveniji kot tudi pri ustanovitvi Zveze društev za cerebralno paralizo, ki jo danes vsi poznamo kot Zvezo SONČEK.
Gorenjsko društvo za cerebralno paralizo je bilo ustanovljeno na skupno pobudo staršev in stroke, ki so želeli omogočiti družinam kvalitetno življenje v domačem okolju, izmenjavo izkušenj, samopomoč in izobraževanje.
Skupaj z društvi, združenimi v Zvezo Sonček, se zavzemamo za enake možnosti vseh ljudi, ne glede na njihove telesne in intelektualne sposobnosti ter za življenje po svoji predstavi, v sožitju z vsemi drugimi.
Danes ima društvo preko 600 članov z vse Gorenjske. V okviru društva organiziramo: